Wycieczka na Górę Św. Marcina

Wycieczka na Górę Św. Marcina

Aktualności Comments Off 62

W ramach programu „Poznawanie małej ojczyzny”, kadra opiekuńczo-wychowawcza Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie wraz z uczestnikami, udała się w środę 14.09.2016 r. na spacer na Górę św. Marcina. Wspólne wyjście było bardzo dobrą okazją do integracji grupy, wzajemnego poznania, dłuższych rozmów, sprzyjających nawiązaniu nowych relacji koleżeńskich oraz poznania miasta, jego topografii i historii.

[espro-slider id=896]

Po godzinie spokojnego marszu dotarliśmy do wzgórza zamkowego, skąd z satysfakcją mogliśmy podziwiać rozległą panoramę Tarnowa i okolic. Przez dłuższą chwilę wszyscy zachwycali się wspaniałym widokiem i próbowali odszukać położenie naszej placówki oraz określić inne ważne punkty w mieście. Podczas odpoczynku, uczestnicy zapoznali się z historią zamku, która sięga 1329 r. Dowiedzieli się, że za czasów hetmana Jana Tarnowskiego gościli tutaj król Zygmunt Stary i królowa Bona oraz wybitni twórcy: Mikołaj Rej, Jan Kochanowski, Andrzej Frycz Modrzewski i inni. Po zwiedzaniu ruin zamku udaliśmy się zwiedzać drewniany kościółek  z XV w. w pobliskiej Zawadzie. Po krótkim pobycie w kościółku, spokojnym marszem udaliśmy się do naszej placówki.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij