Szkolenie “Pierwsza pomoc”

Aktualności Comments Off 45

26 października, 15 – osobowa grupa młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie uczestniczyła w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadzone było przez ratownika medycznego.

Celem szkolenia było zdobycie podstawowej wiedzy w zakresie  zachowania się w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia życia, a także uświadomienie jakie mogą być konsekwencje nie udzielenia pomocy poszkodowanemu. Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję zdobyć wiadomości na temat postępowania na miejscu wypadku, jak również sprawdzić obecność oddechu i krążenia i określić stan poszkodowanego oraz jak prawidłowo powiadomić pogotowie ratunkowe. Uczestnicy dowiedzieli się także jak wykonywać resuscytację , aby podtrzymać funkcje życiowe do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego oraz jak prawidłowo postępować w przypadkach omdleń, wstrząsów, złamań, oparzeń, zadławień. Chętni mogli poćwiczyć czynności resuscytacyjne na specjalnie przystosowanych do tego fantomach.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij