Sportowe zmagania w Lanckoronie

Aktualności Comments Off 89

26 października 2016 r. drużyna Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, korzystając z zaproszenia Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Krakowie, wzięła udział w VIII Biegu na Orientację Uczestników i Kadry OHP Województwa Małopolskiego. Tradycyjnie impreza odbyła się w Lanckoronie – malowniczej miejscowości położonej na pagórkowatym terenie Wyżyny Krakwsko -Częstochowskiej.
Naszą placówkę dzielnie reprezentowali uczestnicy: Przemysław Wideł, Dawid Gondek i wychowawca pan Artur Obuszko. Podczas 2,5 kilometrowej trasy, zespoły zaliczały cztery  punkty kontrolne. Na pierwszym należało wykazać się umiejętnością orientacji w terenie oraz umiejętnością posługiwania się mapą. Na pierwszym punkcie była sprawdzana wiedza poprzez matematyczne łamigłówki. Drugi punkt kontrolny obsługiwali strażacy z OSP w Izdebniku, którzy czuwali nad zadaniem napełnienia zbiornika przy użyciu hydronetki ręcznej. Trzeci punkt kontrolny zlokalizowany był w rynku. Zadanie, które należało wykonać związane było z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Uczestnicy musieli wskazać miejsca związane z jego życiem. Ostatni – miał charakter sprawnościowy i był zlokalizowany na boisku Orlik. W klasyfikacji końcowej, o ostatecznej kolejności drużyn zadecydowała dogrywka, która obejmowała wiedzę historyczną o Lanckoronie.

Na mecie, każda drużyna była witana oklaskami uznania.

Wspólny wysiłek młodzieży i wychowawców oraz wyjątkowa aura, tworzyły atmosferę dobrej zabawy oraz szczególną okazją do integracji i realizacji zamierzonych celów wychowawczych.

img_1066 img_1071 img_1081 img_1082

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij