Pomagamy Św. Mikołajowi

Aktualności Comments Off 51

 „Ten, który daje, otrzymuje jeszcze więcej”.
św. Jan Paweł II

Święty Mikołaj w grudniu ma zawsze bardzo dużo pracy by zdążyć do wszystkich grzecznych dzieci. Dlatego młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie postanowiła pomóc mu w tym roku dowieźć prezenty do oczekujących na niego podopiecznych w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie.

[espro-slider id=1929]

W październiku 2016 r. z inicjatywy Rady Młodzieży CKiW OHP w Tarnowie wśród uczestników placówki młodzież ogłosiła zbiórkę pieniędzy na zakup paczek świątecznych dla dzieci z Domu Dziecka. Na apel odpowiedzieli prawie wszyscy mieszkańcy internatu tarnowskiego Centrum, przeznaczając na ten miły gest, datki ze swojej wypłaty. Widząc zaangażowanie młodzieży, akcję wsparła też dyrekcja, kadra opiekuńczo – wychowawcza oraz pracownicy administracyjni placówki. Udało się nam przygotować 22 paczki ze słodyczami.

8 grudnia przedstawiciele Rady Młodzieży w przebraniu św. Mikołaja oraz jego pomocników: dwóch aniołów i dwóch diabełków odwiedzili Dom Dziecka. Wychowawcy i dzieci przywitali gości bardzo serdecznie i ciepło. Święty Mikołaj wydobywając z tajemniczych worków kolejne prezenty, zapraszał do odbioru poszczególne dzieci, odbywając z każdym obdarowywanym krótką rozmowę. W atmosferze dobrej zabawy mali podopieczni „Przyjaznego Domu” śpiewali piosenki, mówili Mikołajowi wierszyki. Były wspólne zdjęcia. Cieszymy się, że nasza wizyta wywołała uśmiech  i radość na twarzach obdarowanych dzieci.

Możliwość uczestniczenia młodzieżowych wolontariuszy w takiej akcji to dla nich cenne doświadczenie, które pozwala poczuć jak pozytywne emocje budzi zabawa w aktywność i pomaganie innym. Dziękujemy wszystkim, którzy finansowo wsparli naszą akcję świąteczną – bez ich pomocy dzisiejsza wizyta św. Mikołaja nie byłaby możliwa.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij