Zajęcia z psychologiem w ramach projektu “Akcja aktywizacja – YEI”

Aktualności, Projekty UE, W realizacji Comments Off 58

0000041586W Centrum Kształcenia i Wychowanie OHP w Tarnowie trwają grupowe i indywidualne zajęcia z psychologiem oraz zajęcia z zapobiegania depresji wśród młodzieży w ramach projektu „Akcja aktywizacja-YEI”. Zajęcia prowadzone są przez Centrum Szkoleń i Rekrutacji – p. Magdalenę Pikulską. Indywidualne i grupowe wsparcie psychologiczne   ma na celu  pomoc   w rozwiązywaniu zdiagnozowanych, osobistych problemów uczestników związanych  m.in. z sytuacją rodzinną, nieradzeniem sobie ze stresem i agresją, konfliktami  z rówieśnikami, uzależnieniami, barierami w kontaktach interpersonalnych, niską samooceną.

Zajęcia z zapobiegania depresji wśród młodzieży  mają stanowić odpowiedź na problemy z jakimi zmagają się młodzi ludzie. Potwierdza to odnotowany w ostatnich latach niepokojący wzrost zachorowań na depresję wśród młodzieży. Zajęcia mają charakter prewencyjny – ich celem jest uświadomienie młodym ludziom jak poważną  chorobą jest depresja, jakie niesie skutki, co jest jej przyczyną, jak ja się diagnozuje oraz przede wszystkim jak można jej zapobiegać oraz gdzie się zwrócić po pomoc. W zajęciach uczestniczą wszyscy uczestnicy projektu tj. 10 osób.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij