Przy wigilijnym stole

Aktualności Comments Off 63

Grudzień jest szczególnym czasem przygotowywania do świąt Bożego Narodzenia. W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie młodzież uczestniczyła w zajęciach wychowawczych podczas których, omawiano świąteczne zwyczaje i tradycje. Grupa uczestników wykazujących wokalno-sceniczne oraz informatyczne zainteresowania, „szlifowała” przygotowywany program.
W korytarzu internatu i w  niektórych pokojach uczestników pojawiły się świąteczne dekoracje, a z inicjatywy Młodzieżowej Rady Uczestników wszyscy chętni, włączyli się w przygotowanie świątecznych niespodzianek.

[espro-slider id=2007]

W tarnowskim Centrum odbyło się świąteczne spotkanie. Razem z młodzieżą przy wigilijnym stole usiedli: Dyrektor CKiW pan Tomasz Stelmach, ks. Piotr Pasek, siostra Ewa Czepiżak, przedstawiciele dyrekcji i pracownicy Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie oraz kadra opiekuńczo-wychowawcza tarnowskiego CKiW OHP.

W krótkich słowach, zebranych przywitał Dyrektor tarnowskiego CKiW. Następnie uczestnicy spotkania z uwagą obejrzeli  montaż słowa, pieśni, muzyki i obrazu, dotyczący: historii św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia, choinki, wigilijnych zwyczajów – jednym z  elementów prezentacji było wspólne śpiewanie kolęd.

Po przedstawieniu, dyrektor Tomasz Stelmach podziękował wszystkim organizatorom spotkania, szczególnie zaangażowanej młodzieży oraz złożył świąteczne życzenia i oddał głos  księdzu Piotrowi, który pobłogosławił opłatki i poprowadził wspólną modlitwę. W tym roku ku zaskoczeniu zebranych zagościł u Nas Św. Mikołaj który przywiózł na swych saniach worek ze słodką niespodzianką dla wszystkich.

Następnie wszyscy składaliśmy sobie życzenia. Pomimo obficie zastawionych stołów i kuszących zapachów dochodzących z kuchni, wciąż słychać było serdeczne, ciepłe i wzruszające słowa życzeń, na tle cichych melodii kolęd.

Ostatnim punktem spotkania było uroczyste celebrowanie wspólnego posiłku  z tradycyjnymi wigilijnymi daniami. Wspólnie spędzone chwile nie tylko zapoczątkowały uroczyste świętowanie Bożego Narodzenia, ale też zacieśniły i wzmocniły wzajemne relacje oraz skłoniły do refleksji nad słowami „To właśnie tego wieczora od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku”.

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij