Spotkanie z policjantem

Aktualności Comments Off 50

Młodzież zamieszkująca internat CKiW OHP w Tarnowie, spotkała się z  sierż.szt. Michałem Frużyńskim – specjalistą ds. Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Zaproszony policjant nakreślił zasady odpowiedzialności nieletnich w związku z popełnieniem czynów karalnych, omówił przyczyny i konsekwencje demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz odpowiadając na pytania młodzieży wyjaśniał, jakie uprawnienia posiada Policja w związku z legitymowaniem i zatrzymaniem osób.
Nasz gość, który do niedawna pracował jako dzielnicowy na terenie Tarnowa, mówił też o narkotykach i “dopalaczach oraz nakreślił mapę bieżących zagrożeń kryminalnych.

Z wypowiedzi młodzieży wynika, że przedmiotem ich szczególnego zainteresowania jest cyberprzemoc i przestępczość w sieci internetowej.Dlatego właśnie te kwestie będą tematem naszego kolejnego spotkania, które zaplanowano na początek przyszłego roku.

wp_20161215_15_52_42_pro

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij