Europa da się lubić

Aktualności Comments Off 71

W dniach od 23 do 25 maja 2018r. w Świętokrzyskiej Komendzie Wojewódzkiej OHP w Kielcach odbywał się III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa da się lubić”. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Jego celem było rozwijanie wiedzy i zainteresowania młodzieży Unią Europejską oraz poszczególnymi krajami członkowskimi jak również zachęcanie młodzieży do podejmowania działań o charakterze twórczym.

Do rywalizacji przystąpiło 69 uczestników Ochotniczych Hufców Pracy z terenu całego kraju – łącznie 23 drużyny. Każdej drużynie już w kwietniu w KG OHP podczas losowania został przydzielony jeden z krajów Unii Europejskiej. CKiW Tarnów reprezentowała w tym konkursie Maltę. Młodzież zmagała się w czterech konkurencjach: przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat przydzielonego sobie kraju, przygotowanie stoiska wystawienniczego, test wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz przygotowanie potrawy charakterystycznej dla danego kraju. Do konkursu przystąpiła również trzyosobowa reprezentacja tarnowskiego Centrum – w składzie Sylwia Florek, Patrycja Kiełbania Gabriela Kiełbania. Opiekę nad drużyną sprawowali wychowawcy Joanna Poradzisz i Ryszard Zyzak.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom zmagań konkursowych wysoki. Pierwsze miejsce zajęła delegacja Łódzkiej WK OHP, która podczas konkursu zaprezentowała Irlandię, drugie reprezentacja Swiętokrzyskiej WK OHP – przedstawiała Litwę, a trzecie reprezentacja ECKiW w Roskoszy – Belgię.

Organizatorzy zadbali również o to, żeby podczas pobytu nie zabrakło nam atrakcji
i wrażeń. W wolnym czasie mięliśmy możliwość zwiedzenia Pałacu w Kurozwękach, Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz zespołu pałacowo-parkowy w Podzamczu Chęcińskim.

Niestety nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, jednak uczestnictwo w konkursie było dla nas okazją do zdrowej rywalizacji, zawarcia nowych znajomości oraz zdobycia cennych doświadczeń.  Z Kielc wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy, nie tylko z powodu otrzymania upominków od organizatorów, ale z poczucia satysfakcji, że daliśmy z siebie wszystko.

 

[espro-slider id=5629]

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij