U Jasnogórskiej Pani

Aktualności Comments Off 297

W dniach 08-09 czerwca, odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy na Jasną Górę, w tym roku pod hasłem słów roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie reprezentował dyrektor Tomasz Stelmach, młodzież w składzie: Sylwia Florek, Patrycja Kiełbania, Gabriela Kiełbania , Justyna Smoleń, Marcin Onyszczuk, Dawid Iwaniec oraz wychowawcy: Agata Bartula, Bogusław Sikora i Mariusz Haba.

Pielgrzymka rozpoczęła się od  nabożeństwa pokutnego w Archikatedrze Częstochowskiej, skąd Alejami Najświętszej Marii Panny i ulicami Częstochowy razem z rówieśnikami z całej polski, przemaszerowaliśmy na Jasną Górę. Po drodze młodzież zapaliła znicze oraz złożyła kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II na placu Ignacego Daszyńskiego.

W Bazylice Jasnogórskiej odbyła się Msza Święta, wieczorem koncert Zespołu Estradowego Marynarki Wojennej „Flotylla”, a dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00.

W drugim dniu pielgrzymki uczestnicy zwiedzili Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie i udali się w drogę powrotną do tarnowskiego Centrum.

 

 

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij