W środę 17 czerwca odwiedziliśmy Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, mieszczący się w murach dawnej, dziewiętnastowiecznej synagogi. Ta jedna z największych i najpiękniejszych bóżnic w Małopolsce stała się miejscem niezwykłej lekcji tolerancji, wielokulturowości i lokalnej tożsamości. Imponująca architektura gmachu, wzniesionego w drugiej połowie XIX wieku, od samego początku wywarła na młodzieży duże wrażenie. Pani Przewodnik w przystępny sposób przybliżyła młodzieży historię powstania obiektu, jego zniszczenia podczas wojen oraz żmudny proces renowacji, który przywrócił budowli dawną świetność. Drugą częścią naszej wyprawy była wizyta na basenie. Przez 2 godziny pływaliśmy, doskonaliliśmy technikę skoków do wody, graliśmy w piłkę, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach, relaksowaliśmy się w jacuzzy oraz saunie. Jutro kolejna wyprawa! Wyczekujcie nowych informacji i fotorelacji.

























