Zakończenie półkolonii

Aktualności Comments Off 195

W tarnowskim Centrum dobiegła końca półkolonia zorganizowana dla uczestników CKiW OHP w Tarnowie. Młodzież przez pięć dni aktywnie spędzała wolny czas poznając regionalne atrakcje małopolski.

W pierwszy dzień młodzież pod opieką wychowawców udała się na wycieczkę do Ciężkowic. Zwiedzili m.in. amfiteatr w Ciężkowicach, ławeczkę Ignacego Paderewskiego, Kościół p.w. Matki Boskiej Niezawodnej Nadziei, Skamieniałe Miasteczko, Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, wieżę widokową w Bruśniku, Sanktuarium w Jamnej oraz Chatę Włóczykija.

W  kolejnym dniu pomimo niesprzyjającej aury uczestnicy wraz z opiekunami pojechali do kopalni soli w Bochni, gdzie z ogromną chęcią skorzystała z przeprawy podziemnymi łodziami.

W środę przyszedł czas na wycieczkę do ośrodka kulturalnego ziemi sądeckiej i Małopolski –  Nowego Sącza. Młodzież miała okazję zobaczyć Zamek Królewski wzniesiony przez króla Kazimierza Wielkiego,  Sądecki Park Etnograficzny – skansen regionalny reprezentujący architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny.

Czwartego dnia uczestnicy wraz z opiekunami udała się na Górę Św. Marcina podziwiając ruiny gotyckiego zamku. Następnym punktem było wyjcie do kina na młodzieżowy film.

Ostatni dzień półkolonii upłynął na sportowo. Młodzież wzięła udział w rozgrywkach sportowych tj.: piłka siatkowa, turnieje tenisa stołowego, bilarda oraz darta.

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij