Doceniona pomoc uczestników przez Konsulat Generalny RP w Łucku.

Doceniona pomoc uczestników przez Konsulat Generalny RP w Łucku.

Aktualności Comments Off 199

Wicekonsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku – Marek Zapór złożył podziękowania  wychowawcy Ryszardowi Zyzakowi oraz uczestnikom Danielowi i Kamilowi Kolarskim za  pracę i trud włożony przy porządkowaniu cmentarzy na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej.

“Praca i porządkowanie cmentarzy oraz miejsc pamięci narodowej na Kresach jest bardzo ważne, ale o wiele ważniejsza jest kwestia wychowania patriotycznego Polaków uczestniczących w tych wyjazdach, a także – co nie jest niemniej ważne – wspólna praca z Ukraińcami, którzy także pracują z polskimi uczestnikami obozów.

Dziękuję za porządki na cmentarzach na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej. Są to tereny, gdzie prawie nie ma Polaków, tym bardziej ważna jest praca na cmentarzach, które są ostatnimi miejscami przypominającymi polskość tych kresowych terenów …– Wicekonsul Marek Zapór.

 

 

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij