Paczka dla zwierzaczka

Paczka dla zwierzaczka

Aktualności Comments Off 89

W listopadzie 2019 r. Rada Młodzieży CKiW OHP w Tarnowie kolejny już raz ogłosiła zbiórkę pieniędzy wśród uczestników placówki na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska. W pokoju wychowawców stanęła specjalnie przygotowana puszka i uczestnicy wrzucali tam sukcesywnie pieniążki. Widząc zaangażowanie młodzieży akcję wsparła też kadra opiekuńczo – wychowawcza placówki. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy karmę i 12 grudnia 2019 r. przedstawiciele Rady Młodzieży pod opieką wychowawców zawieźli ją do tarnowskiego azylu. Oprócz zebranej karmy przekazane zostały również nieużywane już kołdry i koce z internatu. Kiedy temperatury na dworze stają się coraz niższe zwierzęta zamarzają i potrzebują wszystkiego, co da im ciepło.

Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszym uczestnikom. Najważniejszą lekcją wyniesioną z dzisiejszej wizyty w schronisku jest świadomość, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Przed naszymi uczestnikami stoi teraz nowe wyzwanie – przekazywać tą wiedzę w swoich lokalnych środowiskach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję.

Tekst i zdjęcia: Joanna Poradzisz

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij