Dalsza organizacja zajęć w związku z koronawirusem

Dalsza organizacja zajęć w związku z koronawirusem

Aktualności Comments Off 58

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski udzielił 10 kwietnia 2020 roku, wyjaśnień w zakresie dalszej organizacji zajęć edukacyjnych w bieżącym roku szkolnym.

Najistotniejsze informacje dla uczestników OHP są następujące:

  1. Przerwa w nauczaniu stacjonarnym w publicznych i niepublicznych szkołach jest przedłużona do 26.04.2020 r. To samo dotyczy praktycznej nauki zawodu.
  2. Termin egzaminu ósmoklasisty zostaje przesunięty. Jego realizacja planowana jest na drugą połowę czerwca. Nowy termin egzaminów zostanie podany z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem.
  3. Ze względu na późniejszy terminu egzaminu ósmoklasisty, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych ulegnie przesunięciu.
  4. Termin egzaminów zawodowych aktualnie nie został zmieniony. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, mają one być zorganizowane w drugiej połowie czerwca br.
  5. Nie jest obecnie planowana zmiana terminu zakończenia roku szkolnego. Zgodnie z przepisami rok szkolny powinien zakończyć się w dn. 26.06.2020 r.

O czym powiadamiamy Was niezwłocznie.

Komenda Główna OHP

Autor zdjęcia: Arkadiusz Gola

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij