Kiedy dzieci wrócą do szkoły ? Najnowsze informacje.

Kiedy dzieci wrócą do szkoły ? Najnowsze informacje.

Aktualności Comments Off 106

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej poinformował, że względu na sytuację epidemiologiczną szkoły zostają zamknięte do 24 maja. Uczniowie kontynuują naukę w formie zdalnej, ale za kilka dni rząd poda informacje, czy “będzie możliwość w części tych placówek prowadzenia jakiejś formy działalności opiekuńczej”.

– Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do końca miesiąca. Nie będzie części ustnej;

– Od 16 do 18 czerwca odbędą się egzaminy ósmoklasistów;

– 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Szef MEN pokreślił, że plan przewiduje, że wszyscy uczniowie będą mogli w niewiele różniących się terminach rozpocząć rekrutację do szkół wyższego szczebla. “Planujemy, że wraz z terminem dodatkowym egzamin ósmoklasisty będzie mógł być sprawdzony do końcówki lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa, zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich” – dodał Piontkowski.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij