Santo Subito!

Santo Subito!

Aktualności Comments Off 410

27 kwietnia 2020 r. mija dokładnie sześć lat od dnia, w którym Ojciec Święty Franciszek, podczas uroczystej Eucharystii na Placu Świętego Piotra w Rzymie, kanonizował dwóch swoich poprzedników: Jana XXIII i Jana Pawła II – patrona Ochotniczych Hufców Pracy.

W pontyfikacie św. Jana Pawła II ważne miejsce zajmowała młodzież, o której mówił, że jest przyszłością świata i nadzieją Kościoła. Miał z nią niezwykły kontakt, towarzyszyła mu zarówno wtedy, kiedy był ks. Karolem, profesorem wyższej uczelni, jak również krakowskim biskupem. Spotkania z młodymi były stałym punktem jego papieskich pielgrzymek, a Światowe Dni Młodzieży, których był inicjatorem, do dziś kształtują religijny światopogląd młodzieży całego świata. W odbywających się w dniach 26-31 lipca 2016 roku Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wzięła również udział delegacja Ochotniczych Hufców Pracy, którą reprezentowało prawie 600 osób, w tym uczestnicy, kadra oraz duszpasterze OHP z całej Polski.

To wyjątkowy rok. Już niedługo, 18 maja, będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ustanowiono Rokiem Świętego Jana Pawła II. Być może, w związku z panującą obecnie sytuacją w kraju, nie będziemy mogli osobiście oddać hołdu Wielkiemu Polakowi, a oficjalne uroczystości będą wyglądać inaczej niż dotychczas. Mimo to wychowankowie OHP stale pielęgnują pamięć o swoim Patronie. Zachęcamy ich do zjednoczenia się wokół osoby i myśli papieża Polaka np. poprzez odszukanie papieskich tekstów, ich lekturę i rozważanie na ich temat w gronie rodzinnym.

W 6. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie udostępnił online na swojej stronie internetowej projekcję laserową wykonaną na Budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ulicy Franciszkańskiej 3. Ponadto Instytut zachęca do codziennego korzystania z bogatych materiałów dydaktycznych związanych z osobą Ojca Świętego (link).

Komenda Główna OHP

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij