OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI „Święty Jan Paweł II w moim życiu”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI „Święty Jan Paweł II w moim życiu”

Aktualności Comments Off 369

Organizatorem tegorocznego konkursu literackiego jest Krajowe Duszpasterstwo OHP Kuria Metropolitarna Archidiecezji Częstochowskiej.  Konkurs jest działaniem wpisanym w ogólnopolskie obchody  w Ochotniczych Hufcach Pracy 100-lecia urodzin świętego Jana Pawła II i jest adresowany  do wszystkich uczestników OHP.

Uczestniczka CKiW OHP w Tarnowie Angelika Błyskal wyraziła chęć udziału w konkursie literackim odnosząc się do słów Ojca Świętego: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Celem konkursu jest pobudzenie refleksji młodego człowieka nad człowieczeństwem oraz nad tym, na czym polega wielkość człowieka – czy na tym jaką pozycję społeczną i ile dóbr posiada dany człowiek, czy na tym kim jesteśmy i czy potrafimy poświęcić samych siebie innym? Ponadto celem konkursu jest wyłonienie młodzieży uzdolnionej literacko i zachęcenie jej do podejmowania prób pisarskich.

Opracowała: Urszula Ujek

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij