Tarnów ambasadorem edukacji europejskiej

Aktualności Comments Off 134

Darmowe studia w innych europejskich krajach, praktyki zawodowe czy płatne staże u zagranicznych pracodawców – takie korzyści płyną z międzynarodowych projektów edukacyjnych.

Do udziału w tych projektach będzie zachęcać Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, które wygrało konkurs na Regionalny Punkt Informacyjny na rok 2020-2021, ogłoszony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Już od września każdy będzie mógł przyjść do placówki przy ul. Mościckiego aby dowiedzieć się szczegółów na temat udziału w tych projektach. A korzyści jest sporo.

Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, Andrzej Mizera, w programie Słowo za Słowo powiedział, że dla młodych to przedsmak tego co czeka ich w przyszłości. Zagraniczne wyjazdy w czasie nauki pomagają młodym nabyć nowe kompetencje: zawodowe, społeczne i językowe.

– To, że podszkolą język to jest pierwsza rzecz, a druga to poznanie specyfiki i realiów zawodowych, które są poza Polską. To jest temat bardzo istotny, szczególnie w czasach w których żyjemy gdzie znaczna część polskiej młodzieży, znaczna część absolwentów polskich szkół zawodowych wyjeżdża za granicę. Już troszkę wcześniej mogą poznać kulturę pracy, kulturę miejsca, a także organizację i schematy, które wiążą się z zatrudnieniem w takim czy innym kraju.

Dzięki międzynarodowej współpracy, uczniowie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, po raz pierwszy w nowym roku szkolnym wezmą udział w programie Erasmus+.

16 uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, ślusarz, fryzjer, cukiernik i kucharz będzie mogło odbyć miesięczne praktyki u pracodawców w Niemczech.

Regionalne Punkty Informacyjne to instytucje, które przy wsparciu FRSE realizują działania upowszechniające na temat edukacyjnych programów i inicjatyw Unii Europejskiej, a w szczególności: programu Erasmus+, Europejskiego Korpusu Solidarności, PO WER (Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, Projekt Szansa), programu Edukacja i eTwinning.

Jednym z głównych celów RPI jest dotarcie z informacją do potencjalnych beneficjentów w najmniejszych i najbardziej odległych miejscowościach w Polsce.

źródło : www.rdn.pl

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij