SPOTKANIE LIDERÓW W GDAŃSKU

SPOTKANIE LIDERÓW W GDAŃSKU

Aktualności Comments Off 82

W dniach 22 – 24 września 2020 r. w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP. Tegoroczne spotkanie połączone było z uroczystościami 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność” oraz 50. rocznicy wydarzeń Grudnia ’70.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich Wojewódzkich Komend oraz Centrów Kształcenia i Wychowania tworzący Kapitułę. Z ramienia naszego Centrum w tym spotkaniu wzięli udział: Kamil Kolarski i wychowawczyni Joanna Poradzisz.

Podczas spotkania uczestnicy wypracowali kolejną inicjatywę do realizacji w swoich jednostkach w bieżącym roku szkolnym.

Spotkanie liderów to nie tylko wspólna praca, ale też wiele atrakcji dla uczestników. Młodzież podczas tych trzech dni miała możliwość zwiedzenia razem z przewodnikiem Gdyni i Gdańska. W Gdyni uczestnicy zobaczyli Port, mogli wejść na statki – muzea „Dar Pomorza” i „ORP Błyskawica” oraz mieli zorganizowany  rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej. W Gdańsku uczestnicy zwiedzili starówkę, park Oliwski, Bazylikę Św. Brygidy, gdzie znajduje się Bursztynowy Ołtarz,  historyczną Bramę nr 2 dawnej Stoczni Gdańskiej oraz  Salę BHP, gdzie zostały podpisane porozumienia sierpniowe w 1980 r. Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców złożono kwiaty. Na koniec uczestnicy mogli podziwiać panoramę miasta z koła widokowego.

Tekst i zdjęcia: Joanna Poradzisz

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij