Wizyta w Kopalni Soli w Bochni

Wizyta w Kopalni Soli w Bochni

Aktualności Comments Off 84

24 lutego grupa uczestników CKiW OHP w Tarnowie odwiedziła Muzeum – Kopalnię Soli w Bochni.  Zwiedzanie rozpoczął zjazd głównym szybem około 212 metrów pod ziemię do kopalnianych wnętrz, których początki sięgają 1248 r. Uczestnicy zobaczyli podziemną ekspozycje multimedialną, dzięki której zwiedzanie miało charakter „podróży w czasie”.
W programie turystycznej eksploracji kopalni było między innymi zwiedzanie kaplicy św. Kingi z wykutymi w soli ołtarzami oraz poznanie legendy o Św. Kindze. Zwiedzając, uczestnicy doświadczyli lekcji historii oraz przekonali się jak wielką rolę odgrywała kiedyś sól i jak ogromny wpływ miała na rozwój Polski.  Podczas zwiedzania młodzież miała czas aby odpocząć w największej komorze, w której znajduje się bardzo duże stężenie soli mineralnych w powietrzu. Mikroklimat w niej zawarty ma leczniczy wpływ między innymi na układ oddechowy człowieka.
 Jednym z końcowych etapów zwiedzania był przejazd podziemną kolejką torową.  Następnie grupa pełna wrażeń wyjechała na powierzchnię ziemi.

Tekst: Weronika Głąb

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij