„Rowerowe ABC:              A–aktywność, B–bezpieczeństwo, C–czystość”

„Rowerowe ABC: A–aktywność, B–bezpieczeństwo, C–czystość”

Aktualności Comments Off 70

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie corocznie bierze udział  w ogólnopolskiej akcji Komendy Głównej OHP pt. „Aktywność dobry wybór”.

W tym roku uczestnicy naszej placówki zainicjowali działania pod nazwą „Rowerowe ABC: A–aktywność, B–bezpieczeństwo, C–czystość” . Przedsięwzięcie ma na celu porządkowanie wybranych ścieżek rowerowych na terenie Tarnowa, a co za tym idzie podnoszenie świadomości ekologicznej uczestników, poprawę estetyki oraz wzrost bezpieczeństwa rowerzystów. 24 marca  młodzież wraz  z opiekunami udała się na Aleję Piaskową, gdzie rozpoczęła prace porządkowe. Wychowankowie tarnowskiego Centrum na wybranym odcinku ścieżki rowerowej  pozbierali śmieci i usunęli zanieczyszczenia pozostałe po zimie. Zamieciono liście i gałęzie zalegające na obrzeżach ścieżki. Śmieci zebrano do worków udostępnionych przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, pracownicy Zarządu zobowiązali się również do ich odbioru. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas prac porządkowych młodzież korzystała z kamizelek odblaskowych oraz maseczek. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny, kolejne działania podejmowane będą w miesiącu kwietniu.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij