Pociąg „RETRO” w Tarnowie

Pociąg „RETRO” w Tarnowie

Aktualności Comments Off 61

W dniu 10 października nasze podopieczne Nikola Kusion i Martyna Boruta uczestniczyły w niecodziennym  i nietuzinkowym wydarzeniu. Był nim  przyjazd na tarnowski dworzec PKP tzw. „Pociągu Retro”. Nasze dziewczęta „na żywo” zobaczyły w ruchu lokomotywę parową, wraz  z jej zabytkowym taborem. Na peronie pociąg powitała kapela muzyczna;  grała utwory charakterystyczne dla epoki, w której pociąg podróżował. Przyjazdowi pociągu towarzyszył głośny aplauz licznie zgromadzonej na peronie publiczności. Wszyscy na chwilę „przenieśli się w inna epokę”……

Tegoroczny przyjazd pociągu retro na Ziemię Tarnowską zbiega się w czasie z trzema „okrągłymi” rocznicami. W tym roku przypada jubileusz 165 lat kolei w Tarnowie, 145 lat kolei w Tuchowie i 115 lat kolei w Żabnie. Przejazdy zabytkowymi składami organizują Koleje Galicyjskie, które pochodzą z zasobów Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. To lokomotywa parowa Ty2-911 z 1943 roku lub Ty42-107 z 1946 roku i skład historycznych wagonów z lat 30-60. XX wieku.

Opracowanie: Paweł Potępa

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij