Świąteczne życzenia

Świąteczne życzenia

Aktualności Comments Off 58

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas śpiewania kolęd, składania życzeń, rodzinnych spotkań, wręczania prezentów bliskim. To czas pięknych gestów życzliwości, miłości i pamięci.

Z tej okazji młodzież internatu Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie postanowiła przygotować niespodziankę. Przez cały listopad uczestnicy własnoręcznie wykonywali szopki bożonarodzeniowe z gipsu.

Szopka to jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia. Ma przypominać stajenkę, w której Chrystus przyszedł na świat. Tradycja tworzenia szopek wywodzi się z Włoch, a konkretnie z Asyżu, gdzie św. Franciszek, z okazji wigilii Bożego Narodzenia zorganizował w 1223 roku pierwszą na świecie żywą szopkę. Została ona umiejscowiona w Greccio, w grocie niedaleko klasztoru. Znajdował się tam naturalnej wielkości żłóbek, zwierzęta, oraz ludzie odgrywający role świętej Rodziny. Dzięki temu św. Franciszek zamierzał przybliżyć mieszkańcom tajemnicę Narodzenia Chrystusa. Początkowo szopki powstawały przy zakonach franciszkańskich, lecz z czasem tradycja ich budowy rozpowszechniła się na cały świat.

Odlewy z gipsu są bardzo proste w wykonaniu. Wystarczy foremka, gips i woda. Do pojemnika wlewamy wodę, dodajemy gips i mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Gdy dobrze wymieszamy masę wlewamy ją do foremki, czekamy, aż gips wyschnie i wyjmujemy gotowy odlew.

W ostatnim tygodniu przed świętami przedstawiciele Rady Młodzieży CKiW OHP w Tarnowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom tarnowskiego Centrum oraz nauczycielom Zespołu Szkół Niepublicznych i wręczyli im własnoręcznie wykonane ozdoby.

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij