Dzień z życia montera – montaż ścianki działowej

Dzień z życia montera – montaż ścianki działowej

Aktualności Comments Off 47

Budowa ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie Klasa 3 A. Dobieramy odpowiedni typ płyt gipsowo-kartonowych.


Należy pamiętać, że w niektórych wypadkach, konieczne jest podwójne poszycie z płyt g-k, aby uzyskać odpowiednie parametry ścianki. Ważny jest także dobór profili o odpowiedniej szerokości, w zależności od projektowanej wysokości ściany. Kompletne informacje na ten temat można znaleźć w naszych katalogach systemowych.

Do ścian i wolnostojących okładzin ściennych należy zastosować profile ścienne Nida U50 U75 lub U100 oraz odpowiednio C50, C75 lub C100. Profile C stanowią pionowe słupki konstrukcji ścianki a profile U są elementami przyłączeniowymi, czyli mocuje się je do podłoża, stropu oraz ścian bocznych, między którymi powstanie ścianka działowa. Do wzmocnień ościeży drzwiowych okiennych oraz do wykonania innych elementów o zwiększonej sztywności stosuje się profile wzmocnione Nida UAR 50, UAR 75 lub UAR 100.

Instruktor prowadzący: Paweł Półkoszek, Robert Nowak

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij