<strong>TO SĄ DOPIERO WCZASY!</strong>

TO SĄ DOPIERO WCZASY!

Aktualności Comments Off 108

W dniu 04 lipca b.r. 10-cio osobowa grupa młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie wraz z kierownikiem kolonii i opiekunami rozpoczęła – w ramach akcji „Wypoczynek z OHP 2023” – tygodniowy wypoczynek w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu.

         W tym czasie młodzież zwiedzi krainę Roztocza obejmującą parki krajobrazowe oraz rezerwaty obfitujące w niepowtarzalne walory przyrodnicze. Podczas wspólnych wycieczek uczestnicy poznają również Zamość z jego historią i zabytkową architekturą oraz Szczebrzeszyn z pięknym zespołem pałacowo-parkowym Zamoyskich i pozostałymi atrakcjami turystycznymi; przespacerują się po trzech Rynkach, zobaczą piękne Kamienice Ormiańskie, Synagogę, Bramy Zamojskie, Rotundę i Bastiony.  Podczas wyjazdu do Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego będą mogli wsłuchać się w szum rzeki Tanwi, przejść się aleją starych dębów i  napić się wody z tamtejszego źródełka. Wyjadą również na całodzienną wycieczkę do Zwierzyńca, zwiedzą Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku  Narodowego, przejdą się ścieżką spacerową nad stawy Echo, a także udadzą się z wizytą do Ostoi Rezerwatowej Hodowli Konika Polskiego. Odwiedzą Zamojską Manufakturę Słodyczy „Tęcza”, gdzie wezmą udział w warsztatach i pokazie tworzenia cukierków. Program kolonii obejmuje również wyjazd do Muzeum i Miejsca Pamięci ofiar Holokaustu w Bełżcu. Kolejną dużą atrakcją będzie też wizyta w „Zagrodzie Guciów”, gdzie młodzież zwiedzi Muzeum Etnograficzno-Przyrodnicze, Muzeum PRL oraz weźmie udział w pieczeniu podpłomyków.

Serdecznie życzymy wszystkim dobrego wypoczynku, pięknej pogody wraz z pogodą ducha ;))) Mamy nadzieję, że tak bogaty program nie będzie zbyt obfity i męczący, lecz wręcz przeciwnie – pozwoli uczestnikom na wspaniały odpoczynek i przeżycie wielu niezapomnianych chwil!

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij