Zakończenie kolonii

Aktualności Comments Off 60

Przedstawiciele Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, Tarnowskiej Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy, Zespołu Szkół Niepublicznych, zaproszeni goście, a przede wszystkim uczestnicy, uroczyście podsumowali projekt „Wspólne korzenie – to co łączy i jednoczy”.

[espro-slider id=683]

Podczas uroczystego zakończenia letniego wypoczynku dzieci i młodzież z Ukrainy otrzymała certyfikaty i upominki za udział w projekcie.

Młodzież spędziła dwa tygodnie w Tarnowie: od 10 do 22 lipca 2016 roku. W czasie pobytu w Polsce uczestnicy projektu mieli możliwość doskonalenia języka polskiego i nauki języka angielskiego. Prowadzone były zajęcia komputerowe, których celem było motywowanie uczestników do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Zaplanowane zostały zajęcia sportowe, wyjścia na basen, które służyły zwiększeniu aktywności fizycznej, poprawie stanu zdrowia oraz wszechstronnemu rozwojowi osobowości uczestników projektu. Przeprowadzony został Dzień Sportu, podczas którego odbył się turniej strzelecki z broni długiej. Prowadzone warsztaty oraz program socjoterapeutyczny wspierały szeroko pojętą profilaktykę oraz wzbogaciły wiedzę w zakresie przeciwdziałania przemocy. W ramach projektu młodzież zwiedziła Kraków i Ciężkowice.

Odbyły się trzy koncerty dla społeczności lokalnej: w DPS Nowodworze, Karwodrzy i Tarnowie.

W projekcie brało udział 30 osób – dziewczęta i chłopcy do osiemnastego roku życia z Ukrainy o korzeniach polskich. Poprzez aktywnie spędzony czas, młodzież miała szansę poszerzać swoje horyzonty i wiedzę, poznać tradycję i kulturę swoich przodków.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij