Rozpoczęcie nowego roku szkolnego – młodzież i kadra wychowawcza Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie pieszo pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego – młodzież i kadra wychowawcza Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie pieszo pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

Aktualności Comments Off 278

Pielgrzymka wyruszyła spod siedziby CKiW  przy ulicy Mościckiego  27, wczesnym rankiem 25 września 2019 r. Grupę pielgrzymów tworzyła młodzież będąca pod opieka tarnowskiego CKiW – która zajęcia szkolne realizuje w Zespole Szkół Niepublicznych w Tarnowie jak i w Zespole Szkół Techniczno – Zawodowych w Tarnowie. Młodzieży towarzyszyli przedstawiciele kadry pedagogicznej CKiW i szkół. Trasa pielgrzymki przebiegała urokliwym szlakiem turystycznym przez Górę św. Marcina w Tarnowie, przez miejscowość Trzemesna  do Tuchowa –  łącznie około 20 km. Pielgrzymi mieli zapewnione napoje oraz  gorący posiłek podczas dłuższego odpoczynku na trasie.
W Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie grupa uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez ks. Piotra Paska, z liturgią słowa z czynnym udziałem młodzieży CKiW. Po zakończonej modlitwie dokonano wręczenia dyplomów i słodkich upominków laureatom konkursu przeprowadzanego corocznie w CKiW OHP w Tarnowie „Postać i życie św. Jana Pawła II” – wręczenia nagród dokonał Zastępca Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie Pan Andrzej Maczuga

Ostatnim punktem wizyty w tuchowskim Sanktuarium było zwiedzanie całorocznej szopki i tamtejszego muzeum. Następnie autokarami, młodzież wraz z opiekunami powróciła do Tarnowa. Wspólnie pielgrzymowanie to dla młodzieży nie tylko duchowe przeżycie, ale także kolejna okazja do wzajemnego poznawania się i integracji.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij